resturacje

Jeśli pragniesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Typowe posiłki są niesłychanie obfite i często zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie trochę, żeby odkryć, że są właściwie smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi produktami które spożywają na co dzień jest chleb i polska kiełbasa.

restauracja Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, ale kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z fenomenalnego chleba i apetycznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest bez ustanku wzbogacane o pionierskie smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w stereotypowej krajowej kuchni?

W największym stopniu typowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić potrawy.

restaurants in Main Market

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej również odszukać de facto przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem rozmaitych, czasami egzotycznych smaków.
•    Oprócz sztampowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna i w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością znaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw oraz optymalne polskie napoje i radować się tymi schematycznymi smakami na co dzień.