Profesjonalne centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Obecnie kobiety z reguły dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa różnorodna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los swój i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Obecnie w stworzonym przez nas kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe rodzicielki mogą liczyć na fachową opiekę powiązaną z okresem ciąży i połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, dlatego też kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez profesjonalistów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy ekwipunkiem, lecz przede wszystkim również ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje bezlik radości, jakkolwiek też o jego zdrowie wypada zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodziciele są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, wskutek tego też zapewnienie mu doświadczonej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Porządne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych zaświadczających specjalne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci konstruowane są fenomenalne warunki lekarskie. Doktorowie dbają nie wyłącznie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, lecz też o ich komfort i odpowiednie samopoczucie, jakie ma okazję rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług znawców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.