Najczęstsze kłopoty pań na emeryturze

Najczęstsze kłopoty pań na emeryturze
W wypadku kobiet po 50-tym roku życia statystyki są oszałamiające: pozostają daleko w tyle za facetami, jeżeli chodzi o gotowość do przejścia na emeryturę.

kuchnia dojrzałej kobiety

Damy w średnim wieku doskonale zdają sobie sprawę z tego dylematu oraz tego, jak niezwykle je to dotyka. Przeanalizujmy co poniektóre z przyczyn, dla jakich tak się stało, oraz sposoby, w jakie kobiety mogą zapobiegać komplikacjom na emeryturze.

Pani na emeryturze a trudności finansowe
W wielu specjalizacjach kobiety w tym samym wieku nie zarabiały tyle samo, co mężczyźni. Co więcej ich kariera pozostała przerwana w związku z posiadaniem potomstwa oraz przebywaniem w domu, co miało związek z tym, iż musiały kształcić własne dzieci. W niektórych przypadkach porzucając prywatne aspiracje zawodowe, zaczęły jeździć z małżonkiem, gdy był w stanie kształtować własną karierę. Gdy kobiety te były gotowe do powtórnego wejścia na rynek pracy, strwoniły kosztowny czas oraz dochody, a także składki na ubezpieczenie społeczne.
Następnym elementem prowadzącym do braku gotowości dam jest to, iż kobiety są oczywistymi opiekunami swojej rodziny, istnieją niezliczone przypadki, w jakich panie musiały wcześniej odchodzić z pracy. Są to osoby pozostające w domu, zapewniające niebezużyteczną opiekę dziecku szczególnej troski, starszym rodzicom czy też teściom i zapewne choremu mężowi. Oprócz tego wszystkiego, przyspieszenie współczynnika rozwodów dla osób ponad 50-tego roku życia, przysporzyło się do niestabilności finansowej kobiet. Niepokój otaczający tę rzeczywistość pogarsza fakt, że kobiety zwykle żyją dłużej niż faceci oraz najczęściej mają więcej problemów medycznych.

Podobne artykuły