mięśnie kegla poród

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że praktycznie każda dama, obojętnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. Dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, równolegle nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, bo to naturalnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla ćwiczenia kulki

Przeważnie mięśnie Kegla ćwiczą w związku z tym kobiety w ciąży i planujące ją. Jeśli zostaną one dobrze wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez oczywisty poród i jednocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają także panie, które rodziły dawno, niemniej jednak pojawiły się u nich problemy z nietrzymaniem moczu, zazwyczaj wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z łatwością zlokalizować podczas próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najodpowiedniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najodpowiedniej rozpocząć od pozycji leżącej, jednak z w pewnych sytuacjach wolno również ćwiczyć w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez parę sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niezmiernie istotne jest to, aby napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech oraz pomału wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najporządniej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zanotować już nawet po sześciu tygodniach, mimo to należałoby ćwiczyć w dalszym ciągu, przynajmniej raz dziennie.
W aptekach i punktach sprzedaży można aktualnie zakupić właściwe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niesłychanie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że zapewniają doskonałe efekty. Z takimi kulkami też trenuje się na zasadzie kurczenia oraz relaksowania mięśni.
Damy, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to rezultat w czasie porodu drogami natury i znacznie szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością wyklucza się również problem nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to właśnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą też czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe oraz nie absorbują dużo czasu, a można je wykonywać dokładnie wszędzie i o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.