leczenie zamknięte dla alkoholików 

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało kresu. Jednak nie powinieneś sam cierpieć. Jest dużo dostępnych metod terapii, które wspomogą Ci w zwalczeniu alkoholizmu, aby wrócić do zdrowego i pełnego życia.

prywatny odwyk dla alkoholika Kraków

Różne elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu powinno być nadzorowane przez skład profesjonalistów medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez ekspertów, którzy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą fetować Twoje sukcesy i współdziałać z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego bądź ambulatoryjnego, należy uczestniczyć w regionalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na terapię?
Przed nawiązaniem kuracji jednostka musi w pierwszej kolejności rozpoznać swój stan i posiadać ochotę opuścić alkohol. W pewnych sytuacjach jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny bądź też przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o zbytnie picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga również rozpocząć debatę na temat dostępnych opcji leczenia oraz wsparcia.

Nie ma dobrego lub ewentualnie złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednakże nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować dużo pobocznych problemów, takich jak zawiłości zdrowotne, problemy finansowe, trudności z relacjami i zakłócenia zawodowe.