hydrolat do czego służy

Preparatynaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolaty


Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z zapałem wykorzystywane, albowiem mało w nich chemicznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów oraz złośliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę oraz porządnie ją odżywiają.

hydrolat lawendowy


Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub też roślinna, a odpowiednio produkt uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla skóry wrażliwej, bo hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Bardzo dobrze łagodzi skórę po depilacji lub gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy dołączyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź rozpuszczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niesłychanie łagodne, można je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dopasować wedle ulubionego zapachu lub właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie tylko o własną cerę, jakkolwiek i o przyrodę. Tego typu artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.

Podobne artykuły